A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Ostatní

Co potřebujete vědět o akustice prostoru?

Akustika prostor je komplikované téma. Pokud o něm chcete vědět víc, tak vám v tomto článku přinášíme základní informace, které by vás mohly zajímat.

Víte, co je to prostorová akustika? Pokud vás to zajímá, tak jsme si právě pro vás připravili článek plný informací z fyziky i běžného života. Čtěte dál a dozvíte se víc.

Co je to akustika prostoru

Co to tedy je akustika prostoru? Jednoduše řečeno součást fyziky, která nám pomáhá vyrovnávat se s problémy při ozvučování velkých prostor. Ozvučit velký koncert, klubové divadlo, kancelář nebo jen automobil je přece jen velice obtížné. Znalosti prostorové akustiky vám ale výrazně ulehčí práci a pomohou vám navrhnout ideální řešení.

Abychom se ale mohli posunout dál, je potřeba pochopit, co je to vlastně zvuk. Zvuk je mechanické vlnění, který se ve vlnách šíří materiálem za pomoci kmitání jeho molekul. Zvuk přitom může efektivně pronikat nejen vzduchem nebo vodou, ale i dalšími materiály. Tedy v závislosti na jejich odrazivosti nebo absorpčních schopnostech. Jediný prostor, kde se zvuk nedokáže šířit, je vakuum.

Profesionál pomůže

V každém prostředí se ale zvuk šíří jinou rychlostí. A právě rychlost šíření je pro dobrou akustiku prostor naprosto nezbytná. Záleží tedy na konkrétních vlastnostech daného prostředí. Více odrazivé materiály vám ve velkých prostorách mohou pomoci dosáhnout ideální akustiky. Například při instalaci domácího kina v obýváku. U větších prostor to ale tak jednoduše nefunguje. A abyste tento problém mohli sami vyřešit, potřebovali byste k tomu léta zkušeností.

Pokud se ničím takovým nechcete zabývat, ale přesto chcete mít akustiku prostor dokonale vyřešenou, pak neváhejte a kontaktujte společnost AVTG. Ta se postará o všechno, co je ke kvalitní akustice potřeba. Vše za příznivé ceny a s velice rychlou realizací.