A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Cestování Názory Zajímavosti

Dovolená na vlastní pěst? Zvládnete to i vy!

Jezdíte vždy na dovolenou jen s cestovní kanceláří? Bojíte se, že zařízení celé dovolené sami nezvládnete? Nebojte se a vstupte do světa cestování. Dovolená na vlastní pěst vám přináší mnoho výhod, třeba i to, že navštívíte zajímavá místa, s kterými zrovna nemá cestovní kancelář dohodu.

Destinace a letenky

Důležité je, abyste měli představu, do jaké destinace byste se chtěli podívat. Rozhodovat se však můžete také podle ceny letenek. Dnes seženete letenky například do Řecka, na Sicílii či Maltu do 2000 Kč tam i zpět. Sledujte různé webové portály s akčními letenkami. Koupit letenku určitě zvládnete a uvidíte, že vás dovolená celkově vyjde mnohem levněji, než kdybyste si ji zařizovali přes cestovní kancelář.

Ubytování

Co se týká ubytování, máte mnoho možností, kde jej hledat. Ideální je například Booking či Airbnb, kde najdete i nabídky ubytování přímo u místních. Není to žádná věda. Z letiště se dostanete taxíkem či si v cílové destinaci můžete půjčit auto. Objevte nová míst a méně turistické destinace při cestování na vlastní pěst.