A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Ostatní

Existuje něco těžšího? Zeminový válec váží až 15 tun!

Zeminové válce jsou úchvatnými stroji. Jsou obří a některé z nich váží neuvěřitelných 15 tun. Jak vůbec může takový kolos fungovat?

Po světě se pohybuje množství obrovských strojů. Málokterý ale předčí vibrační válec. Některé modely totiž mohou vážit i 15 a více tun. A v následujících řádcích vám tyto bestie blíže představíme.

Až 15 tun

Chcete zajímavý stroj? Vibrační válec půjčovna vám jeden takový může půjčit. Jen těžko v jejich vozovém parku asi najdete takovou bestii, mezi které patří ty největší vibrační válce. Tento komplexní hutnící stroj se může pochlubit celou řadou zajímavých parametrů, které bude respekt a strach zároveň.

Začněme tím, co vás zajímá nejvíce – hmotností. Ty největší vibrační válce totiž mohou vážit i více než 10 tun. Takováto hmotnost se dá využít ke kvalitnímu zhutnění zeminy. A to nejen v podobě hlíny a jiných sypkých materiálů, ale také netříděného kameniva. U těchto strojů ale rozhodně není 10 tun maximální limit. Pokud budete mít štěstí, potkáte se i s bestií, která váží více než 15 tun.

Není to nic levného

Takto těžké zeminové válce se ale používají jen při speciálních příležitostech. Na silnici nebo při stavbě domu se s nimi určitě nepotkáte. I tak se ovšem jedná o úchvatný stroj, který rozhodně budí respekt. A je jedno, na jaký typ tohoto vozidla zrovna narazíte. V provozu totiž můžete potkat hned dvě verze, přičemž každá z nich slouží k trochu jinému účelu.

Ani jedna přitom není vůbec levná. Jestliže byste si takového mazlíka chtěli pořídit domů, tak máte bohužel smůlu. Alespoň jedna možnost, jak se v něm projet, ale existuje. Jestliže budete tento stroj potřebovat k vaší práci, můžete si jej vypůjčit v půjčovně Isermat. Vibrační válec půjčovna nenabízí pouze výše zmiňované vibrační válce, ale také další techniku, stroje nebo nářadí. S takto širokým vozovým parkem si budete moct snadno založit vlastní firmu s pomocí pronajatých strojů za zlomek nákupní ceny.