A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Zdraví

Hubnutí v létě? Jde to!

Léto v plném proudu, dovolené, výlety, koupání, grilovačky, a samozřejmě všudypřítomná kalorická lákadla v podobě zmrzlin, drinků a dobrot z ohně nebo grilu. To rozhodně vašemu úsilí o krásnou štíhlou postavu nepřidá. Natož s hubnutím začínat zrovna v době, kdy máte volno a můžete si leccos užít a dopřát. Nebojte, nebude to tak zlé, s trochou dobré vůle a několika našimi tipy zvládnete hubnutí hravě. Stačí pro to udělat jediné – začít hned! S tím ostatním vám už poradíme.

Více času na cvičení

Letní měsíce jsou pro cvičení ideální. V práci je volněji, mnoho firem dokonce vyhlašuje celozávodní dovolené a delší dny umožňují jít si zacvičit později. Zatímco v zimě je už odpoledne tma, v létě si můžete dát do těla i ve večerních hodinách. Posilovna Praha nabízí dokonce možnost jít si zacvičit ještě před prací nebo po ní, mají otevřeno do 22 hodin, což je ideální i vzhledem k panujícím vedrům. Najděte si pro cvičení svůj čas, který vám vyhovuje, a dodržujte pravidelnost. Jen pravidelným cvičením můžete dosáhnout kýžených výsledků a neztratíte motivaci.

Vyhýbejte se letním drinkům a kalorickým bombám

Léto, to je koupání, drinky, zmrzlina, grilovačky. Právě na letní drinky, smetanové zmrzliny nebo opečené klobásy si musíte dávat v létě pozor. Veškeré cvičení může přijít díky těmto kalorickým nástrahám vniveč. Letní drinky bývají plné cukru a kalorií, vyměňte je proto za lehký vinný střik, příp. za hugo spritz z prosecca a sodovky. Vyměňte nejen drinky, ale i smetanové nanuky a zmrzliny za vodové nebo sorbet. Případně si můžete doma vyrobit zmrzlinu z tvarohu, banánu, jahod nebo malin. Při grilování dávejte přednost zelenině, rybám a libovým druhům masa. Sice klobása nebo špekáček krásně voní, ale představte si ten počet kalorií!

Zamilujte se do plavek

A co nejvíce choďte v plavkách! Říkáte si, co je to za radu? Ta nejlepší. V plavkách totiž na sobě uvidíte veškeré nedostatky a právě plavky zamezí v přejídání a motivují ke cvičení. Kromě pořízení nových a módních plavek je dobré párkrát zajít i do solária Praha, abyste měli krásnou barvu a vaše postava vynikla. Plavky vybírejte s ohledem na sportování, na dovolené si jděte zaplavat nebo si zahrajte s ostatními plážový volejbal. Neváhejte a vyzkoušejte paddleboarding nebo aquazorbing, nezapomeňte, že každý pohyb se počítá!