A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Ostatní

Jak funguje DSL internet?

Život na venkově má spoustu výhod, ale stejně jako cokoli jiného má i určité nevýhody. Jednou z těchto nevýhod je nedostatek možností pro poskytovatele služeb – v tomto případě pro poskytovatele internetu. Z těchto několika možností patří DSL mezi nejoblíbenější typy služeb. DSL je snadněji dostupné, protože k přenosu dat využívá stávající telefonní linky.

Co je to DSL?

DSL (Digital Subscriber Line) používá k přenosu internetových signálů telefonní dráty. Využívání telefonních linek umožnilo DSL stát se jednou ze snadno dostupných internetových služeb. DSL se liší od vytáčeného připojení k internetu tím, že umožňuje používat současně internetové i telefonní služby. Mezi největší DSL patří o2 internet.

Výhody DSL internetu

  • Cena DSL je někdy levnější než u jiných internetových služeb.
  • Novější verze DSL se zrychlují, ale stále zaostávají za kabelovým a pevným bezdrátovým internetem.
  • Pro servis nejsou potřeba žádné nové vodiče. DSL běží přes standardní telefonní linky.
  • Je vždy zapnutý – není třeba se připojovat nebo čekat na spuštění služeb.

Nevýhody DSL internetu

  • Služba je obvykle poskytována telefonní společností, což znamená, že od může vyžadovat zavedení také telefonních služeb.
  • Rychlosti jsou závislé na vaší blízkosti k hlavnímu distribučnímu bodu DSL. Čím blíže jste, tím rychlejší bude vaše služba. Vaše rychlost se zpomalí, čím dál se dostanete z hlavního distribučního bodu. Spolehlivé měření rychlosti internetu odhalí, jaká je rychlost na vaší adrese.
  • Někteří poskytovatelé DSL implementují omezení dat

DSL je dobrá volba pro lidi, kteří hledají nákladově efektivní internetovou službu pro kontrolu e-mailů a procházení internetu. Není to spolehlivá volba pro streamování videí, poslech hudby, zasílání velkých souborů e-mailem nebo provozování firmy.