A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Ostatní

Jak nejlépe monitorovat lidi nebo zvířata? S pomocí fotopasti

Fotopast byl v minulosti přístroj, který byl známý zejména přírodovědcům, zoologům, ochráncům přírody a špiónům. Dnes ho však může využívat každý. Fotopast slouží k tomu, aby sledovala určitou oblast a zaznamenala na snímek nebo video každého vetřelce. Pochopitelně se tedy používá pro sledování zvířat. Myslivci, lesníci i zoologové fotopasti velmi vítají, protože se s ní mohou dozvědět více informací o výskytu určitých zvířat. Největší využití má však pro monitorování lidí, fotopast nemusí být jen v lese a sledovat, jaká zvířata zde žijí, můžete ji mít umístěnou na svém pozemku, aby odhalila, kdo všechno se na něm pohybuje v době vaší nepřítomnosti.

Co je to fotopast

Fotopast je malé maskované zařízení, které není větší než digitální fotoaparát. Nejčastěji se umístí na strom, kde o ní nikdo nebude vědět a monitoruje určitou oblast, k tomu využívá PIR čidlo, které dokáže detekovat každý tepelný pohyb. Když PIR čidlo zaznamená vetřelce, fotopast okamžitě pořídí jeho záznam, který si později můžete prohlédnout. Fotopast dokáže monitorovat oblast nonstop a to dokonce i v noci, k tomu jí pomáhá přísvit, který by měl být neviditelný. Mezi nejlepší značky patří fotopasti Bunaty, které jsou levné a přitom mají mnoho pokročilých funkcí.

Fotopast je na baterie, takže není závislá na elektrické zásuvce a můžete ji umístit i do odlehlých lokalit. Fotopast Bunaty je velmi odolná, musí odolat celoročně různým teplotním výkyvům i rozmarům počasí. Pokud chcete, aby fotopast záznam jen neukládala, ale okamžitě vás o něm informoval, vyplatí se pořídit fotopasti s GSM modulem, které vám pořízené záběry okamžitě pošlou na telefon nebo na email. Z hlediska bezpečnosti jsou fotopasti stále oblíbenější, jedná se o nízkou investici, která vám zajistí pocit bezpečí.