A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Názory Zajímavosti Zdraví

Kolik šálků kávy za den vypijete aneb je káva opravdu tak nezdravá

Je pro vás ranní šálek kávy nepostradatelným rituálem? Dopřejete si kávy ráno, dopoledne i odpoledne? V dnešním článku si posvítíme na to, zda je káva opravdu nezdravou a kolik šálků kávy je za den ideálním?

Nezdravá káva?

Káva je nápoj s nesmírně dlouhou tradicí. V dnešní době se však zajímáme nejen o to, zda jsou potraviny a nápoje chutné, ale zda jsou také zdravé. Kvalitní káva sama o sobě nezdravá není. Pokud si ji však dopřáváte v hojném množství každý den, může vaše zdraví negativně ovlivnit.

Všeho moc škodí

Pokud si dopřejete tři šálky kvalitní kávy do týdne, je to celkem únosný zdravotní standard. Příliš časté pití kávy spolu s omezeným pitným režimem může vyvolávat bolesti hlavy a organismu škodí, jelikož ho dehydratuje. Obsažený kofein v kávě stimuluje mozkové funkce, prodlužuje výkonnost a oddaluje únavu a častým pitím kávy se na těchto stavech můžete stát závislými, přitom tyto účinky vám nabízí i jiné přírodní látky. Myslete tedy na to, že všeho moc škodí a dopřávejte si kvalitní kávu kvůli chuti a zapijte ji vždy sklenicí vody.