A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Zajímavosti

Nabídka práce – kde najít takovou, kterou chcete?

Hledat si práci, ať už jste zkušený člověk, který má za sebou roky praxe a rozhodl se změnit svůj život a své povolání nebo jste čerstvě po škole a potřebujete někde nasát a nabrat první zkušenosti, protože brigáda v tomhle ohledu byla jen začátek. Hledání čeká každého. Někdo svou práci najde rychle, má kamarády, známé, jiný zase tápe a hledá. Někde chtějí jen začátečníka, kterého si vyškolí, jiný prahne po člověka se zkušenostmi, které u nich bude rozvíjet a aplikovat dál a dál. Jak si můžete hledat práci? Hitpráce je portál, který vám v tomto ohledu umí pomoci!

Na začátku cesty

Po střední škole počítačového zaměření jsem absolvoval stáž v Německu, ale neuchvátilo mě. Odjakživa jsem ten, který je rád doma, nemusím cestovat stovky nebo tisíce kilometrů, hezky je taky u našeho rybníka. Najít si práci nebylo zpočátku jednodušší, protože všude se ptali na praxi a stáž v Německu jim nepřišla dostačující. Němčinu ovládám, ale k práci nás ve firmě moc nepustili. Nakonec jsem našel velkou firmu, která měla oddělení rovnou pro juniory, kde je vše učila. Líbil jsem se jim, dokonce moje němčina zabodovala, expandují do Německa. Ve firmě jsem spokojený, prodloužili mi smlouvu. Hledat na nabídka práce Jihlava se osvědčila“ uzavírá Roman.

Kde využít roky praxe?

U nás v Karlových Varech je čilý turistický ruch, takže najít si práci všichni číšníci, servírky, barmani a kuchaři mohou jednoduše. Pokud nekradete jídlo, nechodíte do práce opilí, pak najdete místo všude. Často si mohou lidé vybírat. Pracoval jsem roky jako číšník, posléze vedl tým číšníků v přední restauraci. Nějak mě to už nebavilo, chtěl jsem změnu. Aktuální zaměstnavatel mi nemohl vyhovět, tak jsem se chtěl porozhlédnout jinde. Nabídka práce Karlovy Vary se jen hemžila různými nabídkami. Nakonec jsem si vybral práci provozního a jsem spokojený“ spokojeně pokyvuje hlavou Václav.