A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Ostatní

Po kolejích se stále prohánějí tisíce komerčních vlaků

Vybudovat hustou síť kolejnic byla trefa do černého. Využívá se totiž až do dnešních dní, protože se jedná o poměrně levný způsob přepravy.

 

Vlaky stále patří na špici. A to nejen co se týče přepravy lidí, ale také přepravy zásilek. Jedná se o léty vyšperkovaný způsob přepravy, který je maximálně spolehlivý a relativně levný. I proto se stále hojně využívá i v Česku.

Hustá železniční síť

Vlaková doprava se ale nejvíce hodí především pro přepravu na dlouhé vzdálenosti. Díky rychlosti vlaků a hustým vlakovým sítím je tak možná přeprava palet a dalšího zboží o hmotnosti několika tun ve velice rychlém čase. Odpadá přitom tradiční problém s čekáním na světelných křižovatkách. Vlak má všude přednost, takže se nemusí nikde zdržovat.

Těchto vlastností využívají především evropští a asijští velikáni. Mluvíme především o Rusku a Číně, kde tento způsob stále patří mezi nejoblíbenější způsoby dopravy zboží. A není se čemu divit. Přece jen přepravit spoustu zboží z jednoho konce na druhý, je poměrně složitý oříšek. Vlaky ho ale mohou rozlousknout během několika málo hodin.

Outsourcing dopravy

Našim předkům tedy vděčíme za mnohé. Nejenže položili základy moderní době, ale také pomohli vybudovat hustou síť železnic, kterou dodnes evropské i asijské státy hojně využívají. Tento způsob dopravy mohou využít i odlehlé firmy. Přistaví si kolejnici a vyváží zboží přímo z podniku za pomoci vlaků. V dnešní době už je ale taková přeprava na paletách poměrně nákladná. Navíc se dá zajistit pohodlněji a za lepší peníze.

Vaším korunním dopravcem se může stát společnost Emons. Jedná se o dopravní společnost s několikaletou tradicí a širokým vozovým parkem. Její doménou je především pozemní přeprava – tedy dovoz zboží dodávkou nebo vlakem. Jestliže potřebujete doručit balík do zahraničí, Emons vám rád vyhoví. A to i v případě, že jej bude potřeba dovést na velkou vzdálenost.