Přemýšlíte o tom, jaký plot vybudovat kolem domu? Máme pro vás pár rad!

Budování plotu dokáže být pořádná otrava. Proto to taky spousta lidí nechává na poslední chvíli, ačkoliv je pot víceméně tou nejdůležitější záležitostí při ochraně pozemku a také je velice výrazným designovým prvkem.

Často se ale lidé zároveň nemohou rozhodnout mezi tím, jaký druh plotu by si kolem svého pozemku přáli. Pochopitelně má každý druh plotu svoje jasné výhody a nevýhody, včetně toho faktu, že je instalace každého plotu jinak časově, technologicky i finančně náročná. My si dnes porovnáme ty nejtradičnější varianty.

Klasická pletiva? Stále se používají

Ačkoliv by se dalo říct, že už dávno klasické pletivové ploty vyšly z módy, tak mají ohromné množství pozitiv a výhod. Jednou z těch největších je jejich levná pořizovací cena a poměrně dost nenáročná instalace. Díky tomu se tak nemusíte bát toho, že by vás jeho pořízení finančně zruinovalo. Většinou je instalace jednoduchá i proto, že se na pletiva používají plotové sloupky kulaté, které patří mezi nejjednodušší a nejdostupnější sloupky.

Bezpečné ale nevzhledné svařované panely

Jsou na první pohled velice podobné klasickému pletivu, ale přitom jsou jakýmsi způsobem nevzhledné. Bavíme se o svařovaných panelech, které jsou extrémně oblíbené především v průmyslové oblasti, protože jsou vysoce bezpečné. Typickým tvarem, který mají svařované panely, jsou obdélníková oka, která sice jsou velká na to, aby zastavila drobná zvířata, ale zcela naopak jsou odolné proti přelezení a jejich překonání je obtížnější i proto, že se nedají tak jednoduše „cvaknout“, jako je tomu u standardních pletivových plotů.

Moderní hliníkové ploty

Zcela opačným případem jsou nakonec hliníkové ploty, které si představíme jako poslední. Jedná se o speciální plotové stěny, které jsou dělány s rozdílnou povrchovou úpravou. Díky tomu mohou nabývat různých barev či vzorů. Velice oblíbenou variantou jsou především imitace přírodních materiálů, jako jsou dřeva a kamenné plochy. A hlavní výhodou? Tou hlavní výhodou je především to, že dokáží nabídnout důvěryhodný vzhled přírodních materiálů, ale jsou přitom mnohem jednodušší na instalaci a levnější, než jsou ty materiály, které mají za úkol imitovat.