A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Ostatní

Proč je fotopast nejlepším hlídačem pozemku?

Když je řeč o monitorování určitého místa, mnoha lidem se vybaví kamery. Kamery jsou sice pro tyto účely užitečné, ale mají mnoho nevýhod. Každý si jich snadno všimne, takže se pokusí nalézt jinou cestu. Navíc snímají v kuse a ne každý má čas přetáčet si celý záznam. To je důvod, proč jsou stále populárnější fotopasti, na rozdíl od kamer jde o malá a maskovaná zařízení, která se umístí na místo, kde si jich nikdo nevšimne, na strom.

Spolehlivé monitorování pro váš pozemek

Zde budou nenápadně monitorovat váš pozemek, záznam ovšem nepořizují v kuse, ale jen tehdy, když jejich PIR čidlo zaznamená tepelný pohyb. Fotopast reaguje okamžitě a není možné z jejího záběru uniknout. Zatímco kamery potřebují zdroj elektřiny z elektrické sítě, fotopasti jsou na baterie a můžete je umístit i na vzdálená místa. Fotopast disponuje nočním přísvitem a vetřelce tak zaznamená i za naprosté tmy. U fotopasti si nastavíte vše pořebné, tedy například čas, kdy bude aktivní nebo to, jestli bude snímat fotografie nebo videozáznamy. Veškerý záznam je ukládán na paměťovou kartu, kvalitní fotopasti disponují displejem, kde si snímky můžete prohlédnout, ale můžete si je prohlédnout třeba také na počítači.

Pokud si nechcete zpětně prohlížet záznam s vetřelci, ale chcete mít aktuální přehled o dění na pozemku, pořiďte si fotopast s GSM modulem. Taková fotopast vám pořízené snímky okamžitě odešle na telefon nebo na email, takže budete vždy vědět, co se na monitorovaném pozemku děje, i když budete třeba v práci nebo na dovolené. Fotopasti jsou stavěné pro pobyt do venkovního prostředí, jsou tedy velmi odolné a jejich funkce neohrozí ani rozmary počasí. V současné době je cena fotopastí velmi nízká a tak si je stále více lidí pořizuje, aby chránily jejich pozemek. Jak jste a tom vy, máte svůj pozemek dostatečně chráněný proti nezvaným hostům?