A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Ostatní

Proč si pro své miminko vybrat právě látkové plenky?

Každá maminka chce pro své děťátko jen to nejlepší. Pokud to není vaše prvorozené, při výběru výbavičky již nějaké zkušenosti máte. Jestliže je však vaše očekávané miminko prvorozeným, asi někdy tápete a nevíte, pro jakou výbavičku se rozhodnout. Kromě oblečení je potřeba pořídit také dětskou kosmetiku, kočárek a v neposlední řadě také plenky. Tady můžete vybírat ze dvou základních kategorií – pleny na jedno použití nebo látkové pleny.

Látkové pleny nabízejí celou řadu výhod

Pokud jste je ještě nevyzkoušeli, možná si nyní říkáte, jaké výhody mohou látkové plenky nabízet? Musí se prát, žehlit, skládat. To už dávno všechno není pravda. Současné látkové plenky jsou úplně jiné, než ty, které se používaly v minulosti.

Látkové plenky, které jsou v současné nabídce, nemusíte žehlit a také péče o ně není náročná. V žádném případě je nemusíte namáčet nebo předepírat. Postačí je vyprat v automatické pračce, nechat uschnout a složit. Pokud máte sušičku na prádlo, můžete ji na plenky také používat.

Pro výrobu plenek se používají materiály, které jsou pro miminko příjemné, plenky jsou ekologické a ve finále cenově přijatelnější, než plenky jednorázové. Vyrábějí se bez jakýchkoli chemických přísad. Kromě toho si můžete vybrat z několika různých velikostí. I design je různý, od plenek v jedné barvě až po plenky s různými potisky. Výhodou je, že pokud již plenky nebudete potřebovat, můžete je nabídnut k prodeji.

Pokud zavítáte na web latkovepleny.cz, naleznete zde velké množství užitečných informací. Můžete si přečíst zkušenosti ostatních rodičů, kteří mají látkové plenky již vyzkoušené, načerpáte řadu informací u dotazů, které zde návštěvníci pokládají a velmi vítaným pomocníkem je i bazárek, na kterém si můžete něco objednat nebo v něm něco nabízet.