A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Ostatní

Prodej auta snadno a rychle? Stačí vědět, kam se obrátit!

Máte automobil, o kterém si myslíte, že už vaší rodině jednoduše nestačí? Poohlížíte se po novém, ale nevíte, kde jej sehnat? A také musíte prodat stávající, protože utržené finance vám poskytnou základní kapitál k pořízení vozu nového. Plánujete, že navštívíte nějaké autobazary, ve kterých se porozhlédnete a najdete takový vůz, který by vám mohl sedět. A když k tomu navíc ještě vezmou na protiúčet vaše auto, máte o starost méně. Ne vždycky to však je výhodné.

Když je k dispozici internet

„Jako čtyřčlenná rodina potřebujeme hodně prostoru. Když odjíždíme na chalupu, chatu nebo na dovolenou, mám pocit, že stěhujeme celý dům. A žasnu, kolik krámů….pardon věcí máme“ směje se Václav, když mu jeho manželka lehce vyčte, že nemají krámy, ale věci. „Bylo jasné, že potřebujeme větší auto, to z dob studií, kdy jsme byli jen dva, už prostě nestačilo. Oblečení, hračky a postýlka pro děti, jídlo na chalupu a naše věci, to často nešlo do auta napěchovat. Navštívili jsme tedy společně autobazar, kde jsme se poohlíželi po něčem novém. Jako protiúčet by si vzali naše staré auto, ale i tak jsme měli doplácet vysokou částku. Podle mého zbytečně vysokou. Jsem ekonom no“ usmívá se.

„Kamarád mi poradil internet, prý na něm funguje i prodej a nákup aut. Moc jsem tomu nevěřil, ale ze zvědavosti. Zkusil jsem bazar aut, který mi doporučil a zjistil, že naše auto se prodávalo dobře o patnáct až dvacet tisíc dráž než nám nabízeli. Nakonec jsme se s manželkou domluvili, že prodáme auto na internetu a tam si taky koupíme nové. Na tři automobily jsme se jeli podívat, to poslední bylo to pravé, které vyhovovalo a mělo velký kufr. To bylo rozhodující. Ve finále jsme doplatili asi jen deset tisíc a koupili si auto ještě o třídu lepší, než jsme původně zamýšleli“ uzavírá s úsměvem Václav.