A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Hobby & bydlení Názory Zajímavosti Zdraví

Rostliny na zahradě: Věděli jste, že jsou některé z nich jedovaté?

Podělili jste zahrádku nebo si koupili nový dům se zahradou? Možná se právě na ní skrývají rostliny, které jsou jedovaté. Nemusíte nijak propadat panice, většina z rostlin není poživatelné, přesto je dobré o jedovatých rostlinách vědět, zvláště pokud máte malé děti.

Tajuplná zahrádka

Pokud máte na zahradě rostliny či keře, o kterých nic nevíte, není na škodu si o nich něco zjistit. Některé rostliny, či jejich části, jsou jedovaté a mohly by znamenat potencionální riziko třeba pro vaše děti. Není nutné se rostlin hned zbavovat, ale děti na riziko upozornit.

Jedovaté rostliny

Jedovatou rostlinou, která se často pne po domech, je břečťan, ale také vistárie. Jedná se o mírně jedovaté rostliny, více jedovaté jsou jejich plody. Štědrenec odvislý může představovat opravdové nebezpečí. Během léta na něm dozrává množství semen, která jsou opravdu jedovatá. Při pozření většího množství semen může dojít k ochrnutí dýchacích cest a udušení. Riziko představuje také okrasný tabák, skočci, ale třeba i tis či zimostráz. Jedinou částí tisu, která není jedovatá, je červený obal semene.