A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Ostatní

Už víte, kam pojedete letos na dovolenou?

Chorvatsko se může pochlubit nesrovnatelnou krásou, která je skutečně z tohoto světa, od nádherných starobylých zděných měst až po cerulské vody, které se lesknou pod sluncem. Split, Hvar a Dubrovnik patří mezi nejoblíbenější regiony, každý má něco, co vyhovuje všem druhům cestovatelů.

Máte rádi seriál Hra o trůny? Nebo možná strávíte odpoledne na jedinečném hudebním festivalu? Chorvatsko, které nabízí vše, co potřebujete pro dovolenou svázané v jednom velkém luxusním balíčku.

Objevte krásy Chorvatska

Chorvatsko je rozhodně lékem na bolavé oči a může se pochlubit nezapomenutelnými výhledy, ať už se nacházíte kdekoli. Stoupající hory jsou domovem pohoří Biokovo, které tvoří druhý nejvyšší chorvatský vrchol Sveti Jure. Tato ohromující hora, která stojí na 1 762 metrů, leží jen pár kilometrů od moře a nabízí neuvěřitelnou turistickou stezku, která je zaplavena nádhernými přírodními památkami. Dopřejte si panoramatický výhled na Jaderské moře. Nádherná dovolená levně je lákadlem pro mnoho českých turistů.

Hra o trůny

Dubrovník, Split a Trsteno byly místy natáčení pro seriál Hra o trůny. Používaly pro esteticky příjemné a historické památky, díky nimž epizody ožily. Dubrovník Staré město je místo, kde budete cítit potřebu hledat draka, zopakovat kultovní „hanebnou scénu“ a představit si, že bojujete na Red Keep také známém jako Fort Lovrijenac. Návštěvníci se mohou vydat na prohlídku s průvodcem, která vás provede nejlepšími místy výstavy HBO, nebo si můžete jednoduše prozkoumat strašidelné hry o trůny a předstírat, že jste v srdci bitvy.

Krásné počasí

Počasí v Chorvatsku nabízí mnoho slunečních dní. Chorvati sami označují svou zemi jako „Lijepa Naše“, což znamená „Naše krásná“. Ochlaďte se před nádherným letním sluncem ponořením do safírového moře, které leskne kouzlem pod přirozeným světlem, chytejte opálení, které leží na kouzelně malebných plážích, nebo si jednoduše dopřejte jemný vánek, když usrkáváte osvěžující koktejl.