A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Finance Zajímavosti

V jakých profesích se vám vyplatí uzavřít pojištění odpovědnosti zaměstnance?

Pracujete s penězi, máte zodpovědnost za majetek, zdraví či život ostatních jedinců? Součástí některých profesí je automatické uzavření pojistné smlouvy odpovědnosti zaměstnance, u jiných to povinné sice není, ale rozhodně je to žádoucí. V jakých případech a proč byste měli uzavření tohoto pojištění zvážit?

Jaké profese musí uzavřít pojištění odpovědnosti

Pracujete jako architekt, lékař, daňový poradce, advokát, provozujete plavidlo, letadlo nebo jaderná zařízení? Na všechna tato povolání se vztahuje ze zákona povinnost uzavřít pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu. Uzavření tohoto druhu pojištění vás ochrání v případě rizik či dalších nehod spojených s výkonem vašeho zaměstnání.

Profese, u nichž je uzavření pojištění žádoucí

Nevyskytuje se vaše profese na seznamu těch, u kterých je povinnost uzavřít pojištění odpovědnosti? Pokud pracujete v oblasti informačních technologií, účetnictví, poradenství v oblasti daní a konzultací, uzavření takového pojištění se vám rozhodně vyplatí. Budete chráněni v případě, že byste nedopatřením způsobili škodu třetí straně.

U koho pojištění uzavřít?

Než se do samotného podepsání pojistné smlouvy pustíte, projděte si nabídky jednotlivých pojišťoven. Velmi výhodné nabídky nabízí pojišťovna ERGO, která na českém trhu působí již přes dvacet pět let a nabízí spolehlivá řešení pro všechny své zákazníky.

Ať už se chystáte vrhnout do podnikání, jste zaměstnavatel nebo zaměstnanec, uzavření pojištění odpovědnosti se vám v každém případě vyplatí. Budete tím chráněni před případnými finančními ztrátami i riziky spojenými s každým podnikáním. Zároveň nebudete muset mít obavy v případě, kdy by během vaší práce došlo nedopatřením k nějaké havárii či jiné škodě na majetku. Vaše pojištění vás bude spolehlivě chránit.