A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Zajímavosti

Vaporizace

V případě nachlazení či jiných potíží s průduškami, se obvykle člověk léčí inhalováním. Dýcháme bylinky spařené v hrnci, obličej máme v hrnci a na hlavě ručník. Ovšem mnohem účinnější je tak zvaná vaporizace. K inhalování slouží moderní přístroje – vaporizéry, které umožňují inhalování cenných látek uvolněných z bylinek za vysoké teploty, aniž by hrozilo riziko spálení. Technicky vzato je vaporizér (z latinského vapor – pára) v podstatě parní přístroj, který mění pevné či tekuté skupenství látek na plyn. Toho využívá také medicína jako alternativu inhalace.

Vaporizéry

Pomocí těchto moderních přístrojů si vychutnáte nejen léčivé sušené bylinky, ale i konopí nebo také e-kapaliny, aromatické oleje či plastické směsi. Vaporizér funguje tak, že elektronicky regulovaná topná tělíska zahřívají odpařovací komoru a dosahují teploty přesně pod bodem spalování. Z bylinek, konopí či jiné látky se totiž uvolňují veškeré účinné látky, ale přitom nedochází k tvorbě kouře ani karcinogenních látek. Je tedy logické, že například kapesní vaporizér konopí je mnohem méně škodlivý, než běžné kouření. Navíc je provoz těchto přístrojů i levnější, a to zejména díky vyšší účinnosti odpařování. V neposlední řadě je výhodou kapesních vaporizérů tak fakt, že se dají snadno a diskrétně přenášet, jelikož se od nich nešíří nepříjemný zápach do okolí jako u cigaret či dýmky.

Typy odpařovačů

V nabídce společnosti Vivapoint s.r.o. EKOSMOKE.CZ najdete mnoho typů odpařovačů. Vaporizér konopí je jen jednou z možností, jak využívat principu odpařování tohoto přístroje. Přenosný kapesní vaporizér můžete použít i jako vaporizér na byliny. Těmi mohou být hřebíček, šalvěj, levandule a jiné. Chcete-li si pořídit kvalitní a spolehlivý vaporizér konopí nebo vaporizér na byliny, máte možnost si vybírat z velkého množství cenově dostupného sortimentu. Obchod Vivapoint uspokojí jak nenáročné spotřebitele, kteří mají zájem o jednoduché odpařovače, tak i náročnější zákazníky, kteří zde najdou i luxusní modely vybavené pokročilejšími funkcemi.