A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Ostatní

Závěrečné práce zvládne s odbornou pomocí každý

Co si představíte pod pojmem studentský život? Někdo si představí bezstarostné studenty, kteří si užívají každodenní párty a užívají si života. Realita je však jiná, obzvláště u vysokoškolských studentů. Když zrovna nepracují, obvykle se věnují rodině, studiu nebo závěrečným pracím. Zpracovávat závěrečné práce není nic lehkého a ne každý je zvládne. Některým pomáhají rodiče, přátelé nebo jiní studenti. Když jste však na vše sami a nevíte si se závěrečnou prací rady, vždy se můžete obrátit na zkušené pracovníky z profipodklady.cz.

Diplomová práce

Psaní diplomové práce je skutečně náročné, je to však nezbytnost k získání magisterského nebo inženýrského titulu. Její rozsah je obvykle větší než 50 stran a musí obsahovat vše potřebné, tedy titulní list (česky i anglicky), úvodní abstrakt, obsah, předmluvu, české a cizojazyčné resumé, seznamy literatury a používaných zkratek a různé přílohy. Je zapotřebí vlastní průzkum a zaměřit se na neprobádané téma. Očekává se, že budete rozumět tomu, čemu se věnujete a budete umět pracovat s tuzemskou i zahraniční odbornou literaturou. Zvládnout takto náročnou práci je často nad možnosti studentů, proto není žádnou ostudou vyhledat odbornou pomoc, která vám pomůže s podklady.

Rigorózní práce

Napsání rigorózní práce je již ukázkou, že jste odborníkem v oboru a umíte své odborné znalosti prezentovat. Tato práce vede k získání malého doktorátu. Je zde nutné dbát na vědecký ráz publikace a je důležité umět tuto práci obhájit. Její délka je obvykle kolem 100 stran a přesné požadavky jsou obvykle stanoveny přímo univerzitou. Často navazuje na diplomovou práci. Nechte si s touto prací pomoct od odborníků. Mohou pomoci s konzultacemi, ale také s podklady, přílohami nebo s přípravou práce.