A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Ostatní

Zranili jste se v práci? Žádejte odškodnění

Pracovní úrazy jsou nepříjemnými událostmi, které mohou poznamenat nejen zdraví, ale i vztahy se zaměstnavatelem. Pokud se v práci jakkoliv zraníte (klidně i vlastní vinou), pokaždé máte nárok na odškodnění pracovní úraz. Proč tomu tak je? Každý ze zaměstnavatelů je ze zákona povinný uzavřít pojištění pro případ své odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání.

Zaměstnavatel by měl při úrazu projevit plnou součinnost a odškodnění vám zajistit. Pokud jakkoliv odporuje, vymlouvá se, zastrašuje vás nebo se k vám zkrátka staví zády, je potřeba to řešit. Odškodnění se pohybují ve vysokých částkách, u vážných úrazů jsou to stovky tisíc korun, u úrazů s trvalými následky to mohou být i miliony. Nenechte si odepřít to, na co máte nárok. Pokud máte strach jakkoliv se se zaměstnavatelem soudit nebo neznáte paragrafy, nechte vše na 1zdravotní. Jde o tým advokátů, kteří budou hájit vaše práva a zajistí vám to, na co máte nárok.

Vždy dbejte na správný postup

Zranění může přijít kdykoliv a pokud se přihodí, je potřeba dbát na správný postup. Jako první vždy informujte zaměstnavatele a zajistěte si důkazy o úrazu, nejlépe fotografické. Zároveň se pokuste zajistit svědky, kteří mohou okolnosti úrazu potvrdit. Díky tomu se vyhnete případným sporům se zaměstnavatelem. Poté trvejte na vypracování záznamu o úrazu, ten je potřeba pro vyjednávání s pojišťovnou.

Následně kontaktujte 1zdravotní a to na čísle 733 60 80 91 nebo přes formulář na webu 1zdravotni.cz. Společnosti předáte všechny dokumenty a ona se následně pustí do práce. Pravděpodobnost úspěchu je vysoká. Kolik to celé stojí? Nemusíte se žádných poplatků obávat, vy nebudete platit nic. Analýzy i konzultace jsou zdarma, společnost si vezme odměnu jen tehdy, pokud vše dotáhne do zdárného konce a zajistí vám odškodnění v maximální výši. Vždy náleží za pracovní úrazy odškodnění a pokud vám ho zaměstnavatel nechce přiznat, obraťte se na společnost, která se za vás vždy postaví.