A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Ostatní

Chuť čerstvě upražené výběrové kávy nelze nijak nahradit. Máte svou oblíbenou?

Asi jen málokdo z nás se zhluboka nenadechne, když ucítí vůni čerstvě pražené kávy. Vůně se po místnosti ještě více rozmísí, když ji čerstvě upraženou zalijete horkou vodou. Už první doušek lahodné kávy vás nabudí a ukojí chuťové buňky. Správně vybraná káva, a pokud víte, jak na skladování kávy, toho umí mnohem více. Mějte však na paměti, že se nic nemá přehánět a i kávu je dobré pít vždy s mírou. Dejte přednost kvalitě před kvantitou.

Čerstvě upražená káva je silným zdrojem zdraví prospěšných antioxidantů

Pražírna kávy Ebenica si je vědoma toho, že jejich káva nejen lahodně voní a chutná, ale také obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek, včetně tolik potřebných antioxidantů. Možná někoho překvapí, že kvalitní káva obsahuje větší množství antioxidantů než zelený čaj nebo kakao. I když je u některých potravin tepelná úprava zabijákem zdraví prospěšných látek, s kávou to tak není. Při pražení se k již tisícovce antioxidantů objevují další.

Kofein poskytuje krátkodobé posílení paměti

Jistě se i vy občas ocitnete v situaci, kdy potřebujete, aby váš mozek fungoval na 100 %. To sice káva nedokáže, ovšem schopnosti mozku může krátkodobě vylepšit, a to včetně paměti. Zdá se, že kofein ovlivňuje konkrétní oblasti mozku zodpovědné za paměť a koncentraci, čímž podporuje krátkodobou paměť, i když není jasné, jak dlouho účinek trvá nebo jak se může lišit od člověka k člověku.

Káva může pomoci chránit před kognitivním poklesem

Kromě dočasného posílení mozkové aktivity a paměti může pravidelná konzumace kávy pomoci zabránit poklesu kognitivních funkcí souvisejícím s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demence.

Kávu si především vychutnejte

Češi vypijí v průměru za rok 19500 tun kávy. Stále více oblíbené se stávají pražírny kávy. Češi se pomalu stávají národem, který i chce kávu vychutnat. Svou oblíbenou, čerstvě upraženou kávu si objednejte na ebenica.cz.