A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Ostatní

Dřevostavby vás překvapí kvalitou konstrukce a možnostmi, které přinášejí

Dřevostavby nejsou žádnou novinkou. Kdysi pro nás byly čistě dřevěné stavby něčím, co jsme měli jako jedinou možnost kvalitního ubytování. Dnes už jsou dřevostavby na úrovni, která se s jejich původními předchůdci nedá v žádném případě porovnat. Jedná se o moderní a velice kvalitní stavby, které jsou oblíbené z mnoha důvodů.

Na jedné straně jsou to důvody, které se otáčejí kolem rychlosti konstrukce a výhod, které nám konstrukce dokáže přinést. Na druhé straně jsou to potom výhody, které pocítí především rozpočet.

Jak se dřevostavba tvoří?

Dřevostavba je zkráceně stavbou, jejíž velká část je tvořená dřevem. Nemusí nutně jít o roubenku, ale naopak může jít také o nemovitost, která na oko není, jakkoliv spojována s dřevostavbou, ale pokud se podíváme na její konstrukci, tak to může být mnohdy jasné na první pohled. Díky tomu tak projekt dřevostavby vždycky obsahuje alespoň malou část dřevěné konstrukce. Ta může být jak viditelná, tak jak již bylo zmíněno, může být součástí vnitřní struktury stavby.

Jednoduché materiály, přesto moderní standardy

Dřevostavby vás rozhodně dokáží oslovit tím, že vám i přes svojí dost tradiční konstrukci mohou nabídnout velice moderní prvky v rámci samotné nemovitosti. Zkráceně nejvíce stojí za zmínku vysoká energetická úspora, kterou vám nemovitost dokáže nabídnout. Je to dáno i tím, že jsou mimo dřeva používány materiály, které jsou pro moderní domy typické v rámci svých absorpčních vlastností.

Na klíč do posledních detailů

Dřevostavby se pochopitelně stejně jako kterékoliv jiné nemovitosti dají stavět přímo na klíč. Pro ně je v ten moment typická celá řada vlastností. Všechno začíná od toho, že se vybírají materiály, co budou použity. Ty mimo dřeva, které bývá hlavně jedlové a smrkové, obsahuje také různé izolační a stavební materiály, které dokáží nabídnout vlastnosti nové stavbě.

Mimo toho je potom projekt dřevostavby na klíč přizpůsobitelný také v oblasti rozměrů a tvaru. Nemovitost tak může nabýt nejen standardních půdorysů a rozměrů, ale můžete také vybudovat vícepatrovou nemovitost, která bude velice originální designem i vlastnostmi.