A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Názory Zajímavosti Zdraví

Hloupnoucí generace: Vyplní se prognózy týkající se užívání digitálních médií

Díky vývoji technologií dnes žijeme dennodenně obklopeni nejrůznějšími digitálními médii, ať už se jedná o chytrý mobilní telefon, tablet, televizi, notebook, počítač atd. Po celém světě se užívání médií stává stále běžnějším a každý z nás se s některým médiem setká alespoň jednou za den. Jaké účinky to všechno má na lidský organismus?

Náhrada za mozkové funkce

Technologie nám usnadňují život, zavedou nás na určené místo, předloží nám veškeré informace, spojí nás s našimi blízkými kdykoliv se nám zachce, spočítají nám počet kroků, které jsme za den ušli nebo třeba kolik dní nám schází do ovulace. Zastávají mnoho činností, které jsme dříve prováděli s pomocí mozku. Dnes už přemýšlet nemusíme, vše se dozvíme i bez zapojení mozkových závitů.

Líný mozek

Nemůžeme jednoduše říci, že následující generace budou nutně hloupější, ale budou přemýšlet jiným způsobem. Hluboké myšlení pro ně bude čím dál těžší, jelikož náš mozek se jednoduše stává línějším, roztěkanějším a přehlceným informacemi. Dopřejte si proto dny bez médií a vracejte se k činnostem, při kterých mozek aktivně pracuje. Udržujete tím v kondici váš mozek, paměť a celkově kognitivní funkce.