A co vy na to

Novinky a zajímavosti z domova i ze světa

Názory Zajímavosti Zdraví

Mobilní generace: Jste závislými na svém mobilním telefonu?

Nosíte mobilní telefon stále u sebe? Máte ho na nočním stolku, i když spíte? Podíváte se na svůj mobilní telefon přibližně každých deset minut? Při setkání s přáteli se často do svého mobilního telefonu díváte? Pokud jste si na všechny otázky odpověděli “ano”, směřujete k závislosti na mobilním telefonu.

Nepřiznaná závislost

Pravdou je, že závislost na mobilním telefonu a internetu není doposud oficiálně uznána, pouze závislost na počítačových hrách. Přesto budou  mladé generace stále více ohroženi rizikem vzniku závislosti na různých médiích, které zprostředkovávají internet. Různá nová média, ať už se jedná o notebook, chytrý mobilní telefon, internet, sociální sítě či tablet, mají závislostní potenciál.

Zasahují do našeho života

Média se totiž stávají každodenní součástí našich životů a stále více zasahují do všech sfér života. Ať už jsme doma, v práci nebo u příbuzných, mobilní telefon sebou vždy máme. Používáme jej častěji, než je nutné a zábavou na mobilním telefonu nahrazujeme jiné mnohem užitečnější činnosti. Myslete na to, jak často za den mobilní telefon používáte, a proč je pro vás důležitým.